CZECH MARKETING s. r. o.
Sladkovského 433
530 02 Pardubice
tel./fax: 466 657 585
E-mail:info@czech-marketing.com
WWW:www.czech-marketing.com

Reklamní kalendář

 

Firma Czech marketing vydala již sedmnáct úspěšných stolních kalendářů s kresleným humorem J. H. Lušovského. Pro příští rok jsme připravili osmnácté pokračování s názvem "Etiketa s humorem II 2016" s testovým kvízem na etiketu a novými vtipy, které ještě nebyly nikde publikovány.

 


25.03.2019 09:25

Nejlepší mladý chemik pěti krajů je z Poličky

Slavnostního zahájení se ujal ředitel pořádající Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích Jan Ptáček a významní hosté z řad partnerů soutěže: vedoucí odboru školství Pardubického kraje Martin Kiss, personální ředitelka společnosti Synthesia Olga Marečková, děkan Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Petr Kalenda, tiskový mluvčí společnosti Explosia Martin Vencl, vedoucí personálního odboru Lučebních závodů Draslovka Kolín Kateřina Buřivalová a personální ředitel společnosti AVX Czech Republic Lanškroun Martin Lichtenberk. Všichni řečníci poblahopřáli žákům i učitelům k dosaženým úspěchům a zdůraznili potřebnost studia chemie a technických oborů, které nabízejí vynikající možnosti pracovního uplatnění.

Ze čtyř soutěžních kategorií byla jako první vyhlášena soutěž o nejlepší školu, v níž zvítězila ZŠ Masarykova Polička. Druhé místo obsadila pardubická ZŠ Polabiny 3 a na třetí pozici se umístila ZŠ Štefánikova Pardubice.

Stejné pořadí se opakovalo i v soutěži o nejlepšího učitele. Královnou kantorů se stala Eva Spilková ze ZŠ Masarykova Polička, která si v zastoupení ředitelky školy odnesla roční kuponové předplatné Východočeského divadla Pardubice a řadu dalších cen. Druhé místo získala Monika Hrabánková z pardubické ZŠ Polabiny 3 a bronzovou příčku obsadila Miroslava Černohorská ze ZŠ Štefánikova Pardubice. Obě oceněné pedagožky získaly dárkové balíčky od partnerů soutěže včetně vstupenek na představení VČD na Kunětické hoře.

Soutěž o nejlepší projekt na téma Zelená chemie přinesla velmi vyrovnaný souboj na prvních dvou pozicích. Hlasy partnerů nakonec rozhodly o tom, že těsně zvítězil projekt s názvem Šel zahradník do zahrady, který vytvořili žáci ZŠ Cerekvice nad Loučnou. Jejich práce vynikala nejen zajímavými průhledy do chemického dění ve světě v přírody, ale také precizní a působivou prezentací projektu. „Náš tým tvořili žáci čtvrtého až šestého ročníku, kteří navštěvují chemický kroužek. Práce na projektu je nesmírně bavila, doslova tím žili. Když jsem viděla jejich nadšení, moc jsem si přála, aby se dostali na pódium. Že bychom ale mohli dosáhnout až na vítězství, tomu jsem nevěřila,“ uvedla Dagmar Kunkelová, jejíž svěřenci vyhráli přenosnou laboratoř od firmy Lach-Ner. Druhé místo obsadila ZŠ Studánka-Pardubice a odnesla si laboratorní vybavení od společnosti Kavalierglass. Třetí skončila ZŠ Habrmanova z Hradce Králové, která získala dárkový poukaz od společnosti Able-Jasco na odběr laboratorního vybavení v hodnotě 5 000 Kč.

Hlavní soutěžní kategorií byla soutěž jednotlivců, která se tradičně vyhlašovala na závěr. Nejlepším mladým chemikem se stal Tomáš Kocanda ze ZŠ Masarykova Polička. „Soutěž jsem si od počátku užíval a moc mě bavila. Nepřipadala mi příliš složitá, protože paní učitelka mě na ni skvěle připravila. Vítězství mě přesto překvapilo, pořád nemohu uvěřit, že jsem to dokázal. Chemie je mým koníčkem a rád bych se jí věnoval i po absolvování gymnázia. Možná právě na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice, to ještě ukáže čas,“ komentoval svůj úspěch nejlepší mladý chemik, který z rukou děkana Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Petra Kalendy převzal tablet. Na druhém místě se umístil Martin Průcha ze ZŠ Masarykova Velký Osek a získal chytrý telefon. Třetí místo obsadil Pavel Provazník z pardubické ZŠ Štefánikova, kterému byla odměnou elektronická čtečka.

Pro prvních šest jednotlivců ale soutěž ještě neskončila. Postoupili totiž do celostátního finále, které se pod patronátem Svazu chemického průmyslu ČR a za podpory MŠMT, společnosti Dow Europe, Synthos Kralupy, UNIPETROL RPA, AGROFERT, AVX Czech Republic a SPOLCHEMIE uskuteční 11. června 2019 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

V rámci slavnostního předávání cen bylo uděleno i zvláštní ocenění. Čestné uznání za mimořádné zásluhy v oblasti podpory technického vzdělávání získala společnost AVX Czech Republic Lanškroun v zastoupení personálního ředitele společnosti Martina Lichtenberka.

Slavnostní odpoledne zpříjemnil atraktivní doprovodný program. Pohybové studio Hroch předvedlo působivou taneční exhibici, o sportovní zpestření se postarali členové klubu Karate Lions Pardubice, kteří se představili vystoupením kata duo a komentovanými ukázkami simulovaných zápasů. Nechyběly ani efektní chemické pokusy v podání SPŠCH Pardubice a k dispozici byl také kadeřnický salon mladých vizážistů, kde mnozí návštěvníci experimentovali se svými účesy.

„Letošní ročník soutěže přinesl nejen rekordní účast žáků, ale i řadu nově zapojených škol. Mladý chemik opět potvrdil, že je nejúčinnějším způsobem popularizace chemie u nastupující generace, protože dokáže náš obor představit jako přitažlivou a perspektivní studijní i pracovní alternativu. Dnešní odpoledne je poděkováním všem žákům a učitelům, kteří se nad rámec svých povinností do soutěže zapojili, a také partnerům, bez jejichž podpory by stále rostoucí klání nebylo možné úspěšně realizovat. V neposlední řadě bychom rádi poděkovali agentuře Czech marketing, pod jejímž organizačním vedením se z původně malé regionální akce stala prestižní událost celostátního rozsahu,“ uzavřel ředitel SPŠCH Jan Ptáček.Více informací na

www.mladychemik.cz a www.mladychemikcr.cz

eBRÁNA webarchitect