CZECH MARKETING s. r. o.
Sladkovského 433
530 02 Pardubice
tel./fax: 466 657 585
E-mail:info@czech-marketing.com
WWW:www.czech-marketing.com

Reklamní kalendář

 

Firma Czech marketing vydala již sedmnáct úspěšných stolních kalendářů s kresleným humorem J. H. Lušovského. Pro příští rok jsme připravili osmnácté pokračování s názvem "Etiketa s humorem II 2016" s testovým kvízem na etiketu a novými vtipy, které ještě nebyly nikde publikovány.

 


17.12.2018 08:38

Více než 400 mladých chemiků bojovalo o postup do regionálního finále

Soutěž představuje chemii jako velmi přitažlivý a perspektivní obor, který se vyplatí studovat, protože nabízí široké možnosti pracovního uplatnění. Oblíbenost klání rok od roku stoupá. „Školního kola testování, které probíhalo od října do listopadu pod vedením učitelů přímo na základních školách, se zúčastnilo téměř 6 000 žáků ze 178 škol pěti krajů. Tři nejlepší z každé školy postoupili do krajského kola, které formou náročnějšího testu prověřilo teoretické znalosti soutěžících,“ přibližuje ředitel SPŠCH Pardubice Jan Ptáček.

Vysoká účast žáků si vynutila uspořádat krajské kolo nejen v Pardubicích, ale také ve třech dalších městech. „Mladí chemici z Pardubického, Královéhradeckého a Středočeského kraje zamířili 11. 12. 2018 do pořádající SPŠCH Pardubice. Soutěžící z Libereckého kraje byli testováni o den později v prostorách ZŠ Jana Harracha v Jilemnici a ZŠ Husova v Liberci a talentovaní chemici z Vysočiny poměřili své znalosti 13. 12. 2018 v učebnách ZŠ Wolkerova v Havlíčkově Brodě,“ doplňuje Jan Ptáček. Testování teoretických znalostí trvalo sedmdesát minut, a přestože kladlo na soutěžící značné nároky, mladí chemici prokázali vynikající znalosti. „Chemie mě moc baví, protože má logický základ a spousta věcí se dá odvodit. Test jsem zvládla docela dobře, líbilo se mi, že obsahoval zábavné křížovky a doplňovačky. Moc bych si přála postoupit do finále, ale nejsem si jistá, jestli se mi to podaří,“ popsala své dojmy Lucie Dostálová ze ZŠ Rokytnice v Orlických horách.

Souběžně s testováním žáků se již tradičně uskutečnil doprovodný program pro učitele, který připravili specialisté ze společnosti Synthesia. Prezentace s názvem Oxycelulóza – od přírodní bavlny až na operační sál zasvětila přítomné pedagogy do procesu výroby zdravotnických materiálů včetně jejich využití a použití v praxi. Regionální finále Mladého chemika se uskuteční 17. ledna 2019 v laboratořích SPŠCH Pardubice a zaměří se na praktické dovednosti soutěžících. „Třicítka finalistů vypracuje nenáročnou laboratorní úlohu, kterou by měli zvládnout i žáci těch škol, které nemají dostatečné laboratorní vybavení. Soutěžní zadání respektuje fakt, že v některých školách jsou možnosti praktické výuky značně omezené,“ vysvětluje Alena Volejníková ze SPŠCH, odborná garantka soutěže.

Nejméně tři nejlepší účastníci regionálního finále postoupí do národního finále, které 11. června 2019 pořádá Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR a MŠMT. Všichni regionální i celostátní finalisté se díky podpoře mnoha firem a společností mohou těšit na velmi hodnotné ceny.

Více informací na www.mladychemik.cz a www.mladychemikcr.cz

Poděkování partnerům


Soutěž se koná pod záštitou Svazu chemického průmyslu České republiky

Spoluvyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Regionální kolo SPŠCH Pardubice probíhá pod záštitou Ing. Bohumila Bernáška, člena Rady Pardubického kraje zodpovědného za školství

Generálními partnery jsou

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice, Synthesia, a.s., Lučební závody Draslovka a.s. Kolín, Pardubický kraj, EXPLOSIA, a.s., Paramo, a.s., AVX Czech Republic, s.r.o.

Hlavními partnery jsou

Odborový svaz ECHO, ČEPRO, a.s. Středními partnery jsou Cerea, a.s., Alfredo catering, LONZA BIOTEC s.r.o., Severochema, družstvo pro chemickou výrobu Liberec, Synthos Kralupy, a.s.

Partnery jsou

AVEFLOR, a.s., Glenmark Pharmaceuticals, s.r.o., Lach-Ner, s.r.o., GeoEko, s. r. o., SHIMADZU Handelsgesellschaft mbH, VWR, s.r.o., Výzkumný ústav organických syntéz a.s., Radka spol. s.r.o. Pardubice, KAVALIERGLASS, a.s., AGROFERT, a.s., ABL&E – JASCO, ZO OS Echo Synthesia, Statutární město Pardubice, Východočeské divadlo Pardubice, IQLANDIA, o.p.s.


Marketingovým partnerem je

Czech marketing s.r.o.

Mediálními partnery jsou

CHEMAGAZÍN, s.r.o., Deník, Český rozhlas Pardubice, Radio Blaník, 5+2 dny, Učitelské noviny, Týdeník Pernštejn


eBRÁNA webarchitect