CZECH MARKETING s. r. o.
Sladkovského 433
530 02 Pardubice
tel./fax: 466 657 585
E-mail:info@czech-marketing.com
WWW:www.czech-marketing.com

Reklamní kalendář

 

Firma Czech marketing vydala již sedmnáct úspěšných stolních kalendářů s kresleným humorem J. H. Lušovského. Pro příští rok jsme připravili osmnácté pokračování s názvem "Etiketa s humorem II 2016" s testovým kvízem na etiketu a novými vtipy, které ještě nebyly nikde publikovány.

 


02.01.2018 08:47

Více než tři stovky mladých chemiků bojovaly o postup do finále regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Soutěž popularizuje chemii jako zajímavý a perspektivní studijní i pracovní obor a její oblíbenost rok od roku stoupá. „Do prvního kola testování, které probíhalo od října do listopadu pod vedením učitelů přímo na základních školách, se zapojilo více než 5 000 žáků ze 158 škol pěti krajů. Tři nejlepší z každé školy postoupili do druhého kola, které formou náročnějšího testu prověřilo teoretické znalosti soutěžících,“ přibližuje ředitel SPŠCH Pardubice Jan Ptáček.

Rostoucí zájem škol si vynutil uspořádat druhé kolo nejen v Pardubicích, ale také ve dvou dalších krajích. „Mladí chemici z Pardubického, Královéhradeckého a Středočeského kraje zamířili 12. 12. 2017 do pořádající SPŠCH Pardubice. Soutěžící z Libereckého kraje byli testováni o den později v prostorách ZŠ Jana Harracha v Jilemnici a ZŠ Husova v Liberci a talentovaní chemici z Vysočiny poměřili své znalosti 14. 12. 2017 v učebnách ZŠ Wolkerova v Havlíčkově Brodě,“ doplňuje Jan Ptáček.

Druhá sada testování trvala sedmdesát minut a kladla na soutěžící mnohem větší nároky než školní kolo. Přesto mladí adepti chemie prokázali vynikající znalosti. „Test mi nepřipadal moc složitý, i když obsahoval i několik těžších otázek, které jsem spíš tipovala. Celkově mám ze sebe dobrý pocit, lituji jen chyb, které jsem udělala z nepozornosti. Do finále bych samozřejmě postoupila ráda, netroufám si ale odhadnout, jestli se mi to podaří,“ komentuje své vyhlídky Tereza Ročková ze ZŠ Červená Voda. 

Souběžně s testováním žáků se již tradičně uskutečnil i doprovodný program pro učitele, který připravili specialisté ze společnosti Synthesia. Přítomní pedagogové byli v rámci prezentace nazvané Barvy, které oblékají svět zasvěceni do procesu nejmodernější výroby pigmentů a barviv včetně jejich použití a využití v praxi. Personální ředitelka společnosti Olga Marečková na závěr předala učitelům chemie vánoční dárek v podobě nápaditého výukového manuálu, který vznikl právě ve společnosti Synthesia.  

Regionální finále Mladého chemika se uskuteční 18. ledna 2018 v laboratořích SPŠCH Pardubice a zaměří se na praktické dovednosti soutěžících. „Třicítka finalistů vypracuje jednoduchou laboratorní úlohu, kterou by měli zvládnout i ti žáci, jejichž školy nemají dostatečně vybavené laboratoře. Obtížnost zadání totiž respektuje omezené možnosti praktické výuky menších škol,“ vysvětluje Alena Volejníková ze SPŠCH, odborná garantka soutěže.

Nejméně tři nejlepší účastníci regionálního finále postoupí ještě do finále celostátního, které 12. června 2018 pořádá Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR a MŠMT. Všichni regionální i celostátní finalisté se díky podpoře mnoha firem a společností mohou těšit na velmi hodnotné ceny.

Více informací na

www.mladychemik.cz a www.mladychemikcr.cz

 

 

 

Poděkování partnerům

 

Soutěž se koná pod záštitou Svazu chemického průmyslu České republiky

 

Spoluvyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

 

Regionální kolo SPŠCH Pardubice probíhá pod záštitou Ing. Bohumila Bernáška, člena Rady Pardubického kraje zodpovědného za školství

 

Generálními partnery jsou Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice, Synthesia, a.s., Lučební závody Draslovka a.s. Kolín, Pardubický kraj, EXPLOSIA, a.s., Paramo, a.s.

 

Hlavním partnerem je Odborový svaz ECHO

 

Středními partnery jsou Cerea, a.s., Komerční banka, Alfredo catering, LONZA BIOTEC s.r.o., Severochema, družstvo pro chemickou výrobu Liberec, Synthos Kralupy, a.s.

 

Partnery jsou AVEFLOR, a.s., AVX Czech Republic, s.r.o., ABL&E – JASCO, Lach-Ner, s.r.o., LABICOM s.r.o., SHIMADZU Handelsgesellschaft mbH, VWR, s.r.o., Výzkumný ústav organických syntéz a.s., Glenmark Pharmaceuticals, s.r.o., Radka spol. s.r.o. Pardubice, GeoEko, s. r. o., KAVALIERGLASS, a.s., AGROFERT, a.s., MERKAT, spol.s r.o., ZO OS Echo Synthesia, Statutární město Pardubice, Východočeské divadlo Pardubice, IQLANDIA, o.p.s.

 

Marketingovým partnerem je Czech marketing s.r.o.

 

Mediálními partnery jsou CHEMAGAZÍN, s.r.o., Deník, Český rozhlas Pardubice, Radio Blaník, 5+2 dny, Učitelské noviny, Týdeník PernštejneBRÁNA webarchitect