CZECH MARKETING s. r. o.
Sladkovského 433
530 02 Pardubice
tel./fax: 466 657 585
E-mail:info@czech-marketing.com
WWW:www.czech-marketing.com

Reklamní kalendář

 

Firma Czech marketing vydala již sedmnáct úspěšných stolních kalendářů s kresleným humorem J. H. Lušovského. Pro příští rok jsme připravili osmnácté pokračování s názvem "Etiketa s humorem II 2016" s testovým kvízem na etiketu a novými vtipy, které ještě nebyly nikde publikovány.

 


Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika

Více se dozvíte nawww.mladychemik.cz a www.mladychemikcr.cz.

Největší oborová soutěž svého druhu vrcholí. Ve čtvrtek 30. května  se v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskuteční celostátní finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

Soutěž je určena žákům osmých a devátých tříd základních škol. Původně vznikla na Střední průmyslové škole v Pardubicích, ale pro velký úspěch se rychle rozrostla napříč celou republikou. V letošním roce kromě pardubické průmyslovky pořádaly regionální kola i střední odborné školy v Praze, Brně, Ústí nad Labem, Lovosicích, Hranicích, Olomouci a Litvínově. Celkem se chemického klání zúčastnilo na 5 000 žáků z deseti krajů za podpory řady firem a společností.

„Chemie má v našem regionu tradici a zájem o soutěž rok od roku stoupá,“ říká Petr Kalenda, proděkan pro pedagogiku Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. „Rozhodli jsme se proto ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR uspořádat nadstavbu krajských kol a zrealizovat první ročník celostátního finále. Tam už se probojuje jen skutečná elita, z níž se rekrutují naši budoucí studenti,“ vysvětluje profesor Kalenda.

Do celostátního kola postoupilo 27 finalistů, Pardubický kraj bude reprezentovat 7 soutěžících. Na mladé chemiky čeká nejprve test teoretických znalostí, který sestavila pardubická SPŠCH, a poté
zkouška laboratorních dovedností, jejíž zadání je dílem pořádající fakulty. Součet bodových zisků z obou částí soutěže rozhodne o vítězi, který se stane pomyslným mistrem České republiky v chemii.

„V době, kdy technické školy příliš netáhnou a kdy se chemický průmysl potýká s nedostatkem kvalifikovaných odborníků, je zapojení 5 000 žáků do soutěže, která je baví a motivuje k dalšímu studiu, nesporným úspěchem. V tom spatřuji smysl podobných aktivit: ukázat žákům, že předmět, který se na první pohled jeví jako nudný a nezáživný, může být nejen hravý a zábavný, ale i zajímavý a perspektivní z hlediska pracovního uplatnění,“ konstatuje Ladislav Novák, ředitel Svazu chemického průmyslu ČR, který je generálním partnerem soutěže.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne na akademické půdě za účasti vedení fakulty a významných hostů z řad partnerů soutěže. Díky podpoře SCHP ČR se všichni finalisté mohou těšit na nadstandardní ceny. S velkorysou nabídkou přišla také pořádající fakulta: pro prvních pět finalistů připravila certifikát na stipendium během 1. roku studia na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice v celkové hodnotě téměř 30 000 Kč.

„Slavnostním vyhlášením výsledků ale finálový den ještě nekončí,“ upozorňuje Gabriela Čebišová z agentury Czech marketing, která soutěž realizuje. „Finalisté a hosté se po slavnostním vyhlášení a předání cen přesunou do Hotelu Zlatá štika, kde jsme pro ně připravili společenský večer. Jeho součástí bude i malé pohoštění - jako důkaz, že chemie dokáže být velmi chutná,“ uzavírá Čebišová.

Poděkování partnerům

Pořadatel celostátního finále:
Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice
Generální partner:
Svaz chemického průmyslu ČR
Spolupořadatel:
Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích
Marketingový partner:
Czech marketing, s.r.o.
Mediální partneři:
5+2 dny, Deník, Český rozhlas Pardubice, CHEMAGAZÍN, Televize Přerov s.r.o., Chrudimka.cz, Life4us.cz
Pořadatelé regionálních kol:
Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích, Masarykova střední škola chemická Praha, Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala Ústí nad Labem, Střední odborná škola technická a zahradnická Lovosice, SŠ EDUCHEM, a.s., Litvínov, Střední průmyslová škola v Hranicích, Střední škola logistiky a chemie Olomouc, Střední průmyslová škola chemická Brno
Partneři regionálních kol:
Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice, Synthesia, a.s., Lučební závody Draslovka a.s. Kolín, PRECHEZA a.s., Lovochemie, a.s., PREOL, a.s., Spolchemie, a.s., Unipetrol, a.s., Flexfill s.r.o., Gumotex, a.s., Glanzstoff – Bohemia s.r.o., Zentiva Praha, Pardubický kraj, Ústecký kraj, BAYER s.r.o., Odborový svaz ECHO, Cerea, a.s., Komerční banka, Alfredo catering, Radka spol. s.r.o. Pardubice, LONZA BIOTEC s.r.o., Vodní zdroje Chrudim, spol. s r.o., Vitrum Praha s. r.o., Lach-Ner s r.o., Výzkumný ústav organických syntéz a.s., EXPLOSIA, a.s., ZOOS Echo Synthesia, Detecha, chemické výrobní družstvo, DEZA, a.s.


eBRÁNA webarchitect